HR | EN
 

NOVO

Pravilnik za opis i pristup građi u knjižnicama, arhivima i muzejima – osposobljavanje za primjenu prema modelu edukacija edukatora: II ciklus

Započinje 2. ciklus radionica vezanih uz primjenu Pravilnika za opis i pristup građi u knjižnicama, arhivima i muzejima.

Više o radionicama kao i sve eventualne izmjene termina i rasporeda dostupne su na mrežnim stranicama Centra za stalno stručno usavršavanje knjižničara u RH.

 

 

Članovi Stalnog odbora

Jelena Balog Vojak, Tanja Buzina, Elia Ekinović Micak, Snježana Ivanović, Melina Lučić, Dijana Machala, Snježana Radovanlija Mileusnić, Mirna Willer, Ana Barbarić, Vlasta Krklec, Vida Pavliček, Kornelija Petr Balog

Članovi Upravnog odbora (za muzeje)

od 2013. do 2019.

Miroslav Gašparović, prof. (ravnatelj Muzeja za umjetnost i obrt)
dr. sc. Tatjana Vlahović (ravnateljica Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja)
Maja Kocijan, prof. (ravnateljica Muzejskoga dokumentacijskog centra)

Članovi Stručnog odbora (za muzeje)

od 2013. do 2019.

Jelena Balog Vojak, viša dokumentaristica (Hrvatski povijesni muzej, Zagreb)
dr. sc. Vesna Lovrić Plantić, muzejska savjetnica (Muzej za umjetnost i obrt, Zagreb)
mr. sc. Snježana Radovanlija Mileusnić, knjižničarska savjetnica (Muzejski dokumentacijski centar, Zagreb)

Muzejska radna grupa

Umjetnički muzeji i muzeji primjenjenih umjetnosti

  • 1. Koraljka Vlajo, viša kustosica (Muzej za umjetnost i obrt)
  • 2. Ivana Gržina, kustosica (Strossmayerovoj galeriji starih majstora HAZU)
  • 3. Diana Zrilić, viša dokumentaristica (Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Rijeka)
  • 4. Vesna Meštrić, viša kustosica (Muzej suvremene umjetnosti, Zagreb)

Etnografski muzeji

  • 5. Matija Dronjić, kustos (Etnografski muzej Zagreb)
  • 6. Mareta Kurtin, kustosica (Etnografski muzej Zagreb)

Povijesni muzeji

  • 7. Dora Bošković, muzejska savjetnica (Hrvatski povijesni muzej)
  • 8. Dubravka Sabolić, viša kustosica (Gradski muzej Virovitica)
  • 9. Spomenka Težak, muzejska savjetnica (Gradski muzej Varaždin)

Prirodoslovni muzeji

  • 10. Darija Ćaleta, knjižničarska savjetnica (Hrvatski prirodoslovni muzej)
  • 11. dr. sc. Željka Modrić Surina, viša kustosica (Prirodoslovni muzej Rijeka)
  • 12. dr. sc. Martina Šašić Kljajo, viša kustosica (Hrvatski prirodoslovni muzej)
  • 13. mr. sc. Snježana Mikulčić Pavlaković, kustosica (Hrvatski prirodoslovni muzej)
  • 14. Sanja Japundžić, viša kustosica (Hrvatski prirodoslovni muzej)

Tehnički muzeji

  • 15. Vesna Dakić, dokumentaristica-savjetnica (Tehnički muzej)
  • 16. Tamara Štefanac, arhivistica/dokumentaristica (Hrvatski željeznički muzej)

Arheološki muzeji

  • 17. Dora Kušan Špalj, muzejska savjetnica, (Arheološki muzej u Zagrebu)
  • 18. dr. sc. Jacqueline Balen, muzejska savjetnica (Arheološki muzej u Zagrebu)
  • 19. Ana Solter, viša dokumentaristica (Arheološki muzej u Zagrebu)

Radni dokumenti

Zapisnici sastanaka Muzejske radne grupe za NPK

Odabrana literatura i prezentacije

Arhiva vijesti