HR | EN
 

NOVO

13. listopada 2020. započinje novi, treći ciklus edukacije za primjenu Pravilnika za opis i pristup građi u knjižnicama, arhivima i muzejima. Tema ovogodišnjeg ciklusa je implementacija Pravilnika u informacijskim sustavima i započinje uvodnim predavanjem dr. sc. Ane Vukadin. Ciklus će se održati u obliku webinara u suradnji s Centrom za stalno stručno usavršavanje knjižničara (CSSU) i obuhvatit će 10 cjelina. Raspored održavanja webinara može se pronaći na mrežnim stranicama KAM-a.

Prijava na webinare je na mrežnim stranicama CSSU-a. Prijave za prvu cjelinu su u tijeku.

 

 

Članovi Stalnog odbora

Muzeji: Jelena Balog Vojak, Ivana Gržina, Snježana Radovanlija Mileusnić
Knjižnice: Tanja Buzina, Elia Ekinović Micak, Dijana Machala
Arhivi: Snježana Ivanović, Melina Lučić, Vida Pavliček
Akademska zajednica: Ana Barbarić, Kornelija Petr Balog

Predsjednica: Mirna Willer

Članovi Upravnog odbora (za muzeje)

od 2013. do 2019.

Miroslav Gašparović, prof. (ravnatelj Muzeja za umjetnost i obrt)
dr. sc. Tatjana Vlahović (ravnateljica Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja)
Maja Kocijan, prof. (ravnateljica Muzejskoga dokumentacijskog centra)

Članovi Stručnog odbora (za muzeje)

od 2013. do 2019.

Jelena Balog Vojak, viša dokumentaristica (Hrvatski povijesni muzej, Zagreb)
dr. sc. Vesna Lovrić Plantić, muzejska savjetnica (Muzej za umjetnost i obrt, Zagreb)
mr. sc. Snježana Radovanlija Mileusnić, knjižničarska savjetnica (Muzejski dokumentacijski centar, Zagreb)

Muzejska radna grupa

Umjetnički muzeji i muzeji primjenjenih umjetnosti

  • 1. Koraljka Vlajo, viša kustosica (Muzej za umjetnost i obrt)
  • 2. Ivana Gržina, kustosica (Strossmayerovoj galeriji starih majstora HAZU)
  • 3. Diana Zrilić, viša dokumentaristica (Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Rijeka)
  • 4. Vesna Meštrić, viša kustosica (Muzej suvremene umjetnosti, Zagreb)

Etnografski muzeji

  • 5. Matija Dronjić, kustos (Etnografski muzej Zagreb)
  • 6. Mareta Kurtin, kustosica (Etnografski muzej Zagreb)
  • 7. Aleksandra Vlatković (Etnografski muzej Zagreb)

Povijesni muzeji

  • 8. Dora Bošković, muzejska savjetnica (Hrvatski povijesni muzej) - do 2019.
  • 9. Dubravka Sabolić, viša kustosica (Gradski muzej Virovitica) - do 2019.
  • 10. Spomenka Težak, muzejska savjetnica (Gradski muzej Varaždin)
  • 11. Dajana Batinić (Muzej grada Zagreba) - od 2019.
  • 12. Nikolina Mađar (Hrvatski povijesni muzej) - od 2019.

Prirodoslovni muzeji

  • 13. Darija Ćaleta, knjižničarska savjetnica (Hrvatski prirodoslovni muzej)
  • 14. dr. sc. Željka Modrić Surina, viša kustosica (Prirodoslovni muzej Rijeka)
  • 15. dr. sc. Martina Šašić Kljajo, viša kustosica (Hrvatski prirodoslovni muzej)
  • 16. mr. sc. Snježana Mikulčić Pavlaković, kustosica (Hrvatski prirodoslovni muzej)
  • 17. Sanja Japundžić, viša kustosica (Hrvatski prirodoslovni muzej)

Tehnički muzeji

  • 18. Vesna Dakić, dokumentaristica-savjetnica (Tehnički muzej)
  • 19. Tamara Štefanac, arhivistica/dokumentaristica (Hrvatski željeznički muzej)

Arheološki muzeji

  • 20. Dora Kušan Špalj, muzejska savjetnica, (Arheološki muzej u Zagrebu)
  • 21. dr. sc. Jacqueline Balen, muzejska savjetnica (Arheološki muzej u Zagrebu)
  • 22. Ana Solter, viša dokumentaristica (Arheološki muzej u Zagrebu)

Radni dokumenti

Zapisnici sastanaka Muzejske radne grupe za NPK

Odabrana literatura i prezentacije

Arhiva vijesti